חיפוש
  • PriVET

האם לעקר או לסרס את החיית המחמד ?

מתלבטים אם לסרס/לעקר את חיית המחמד?

הרבה בעלי חיות מחמד חוששים ומתלבטים האם כדאי לסרס/לעקר את הכלב או החתול שלהם. באופן טבעי, להעביר את חיית המחמד שלנו הליך כירורגי שהוא לא טבעי מרתיע אותנו ויוצר חשש מהשלכה בריאותית לא טובה. בנוסף, "אובדן" האפשרות להרביע ולהמליט גורים גם כן מקשה עלינו לקבל את ההחלטה אם לסרס/לעקר. לצד זאת, סירוס/עיקור בעיקר עושים טוב לחיית המחמד שלנו ולאוכלוסיית הכלבים והחתולים בכלל.

הנה כמה סיבות למה כן מומלץ לסרס:


1. חיות מחמד מסורסים/מעוקרים חיים יותר זמן! מבחינה בריאותית, סירוס של חתולים או כלבים מונע סרטן האשכים. אצל נקבות, עיקור מונע זיהומים ברחם וסרטן השד אשר גורם למוות בקרב 50% מכלבים ו90% (!) מהחתולים. בממוצע, כלבים מסורסים/מעוקרים חיים כ-20% יותר מכלבים שאינם עברו סירוס או עיקור.


2. זה חוסך לכם כסף. הליך של סירוס או עיקור הם יחסים פשוטים, מהירים ואינם בעלות גבוהה מכמה מאות שקלים. לעומת זאת, עלות אגרת רשיון אחזקת כלב שנתית וחיסון כלבת עולים 373 ש"ח לכלבים שאינם מעוקרים/מסורסים לעומת 52 ש"ח לכלבים מסורסים/מעוקרים. חשוב מכך, העלות של טיפול בגידולים או זיהומים שהיו יכולים להימנע באמצעות סירוס/עיקור יקרה מאד ויכולה להגיע לאלפי שקלים.


3. להזדווג זהו צורך בסיסי אצל חיות מחמד. כאשר צורך זה אינו מממומש לאורך זמן, זה יוצר תסכול אצל זכרים. יחד עם העובדה שכלבים לא מסורסים מטבעם יותר דומיננטיים בהתנהגותם, בהיעדר חינוך והרגלי התנהגות נכונים, כלבים אלה יכולים להפוך אגרסיביים כלפי כלבים אחרים ובני אדם.


4. זה יעזור למנוע המתה של כלבים. בישראל ממיתים מספר בלתי נתפס של כ-60,000 כלבים כל שנה! מדובר לרוב בכלבים בריאים שננטשו, המשיכו להתרבות ולא נמצא להם בית מאמץ. סירוס ועיקור הם כלי חשוב במיגור התופעה הזו ויצירת הזדמנות לאותם כלבים נטושים למצוא בית ולקבל את החיים הטובים שמגיעים להם.


החלטתם לסרס/לעקר? ההמלצה היא לעשות זאת מגיל חצי שנה ומעלה.

18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול