חיפוש
  • PriVET

למה כל ילד צריך לגדול עם כלב?

אם יש לכם ילדים קטנים ואתם שוקלים להביא כלב – הפוסט הזה בשבילכם!

רוצים לדעת איך תוכלו לשפר ולחזק את בריאות ילדכם? איך תוכלו לעזור לילדים שלכם להתגבר על פחדים וחרדות, לחזק את הביטחון העצמי, ללמד את המשמעות של אחריות ובמיוחד בתקופת הקורונה- לגרום להם לשבת קצת פחות מול מסך? התשובה לכל השאלות היא כלב. הנה כמה סיבות מבוססות מחקר למה:


1. מערכת חיסונית חזקה יותר, סבירות נמוכה יותר לאלרגיות – מחקרים מראים שילדים שגדלים עם כלבים הם ילדים עם מערכת חיסונית חזקה יותר! הם נוטים לפתח פחות אלרגיות ורגישויות, הם בסיכון נמוך משמעותית לפתח אסתמה ומחלות נשימה מילדים שאינם גדלים בסביבת כלב. החשיפה המוקדמת לחיידקים אשר נמצאים באופן טבעי על גופו של הכלב עוזרת לגוף של ילדכם לפתח נוגדנים לפתוגנים שונים ולחזק את המערכת החיסונית. מתלבטים מתי הזמן הנכון להכניס את הגור הביתה? THE SOONER THE BETTER! ככל שהחשיפה של הילד לבעל החיים תיהיה מוקדמת יותר כך הסבירות לפיתוח מערכת חיסונית חזקה גבוהה יותר.


2. עוזרים להוריד סטרס, להתגבר על חרדות ולשפר את ההערכה העצמית – בעלי חיים עושים אותנו שמחים - זה חד משמעי. תמיד ידענו שכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם; מרעיף אהבה ללא תנאים, נאמנות ומסירות. אך כעת, זה גם מוכח מדעית! מחקרים מראים פעולות פשוטות כמו ליטוף או משחק עם חיית מחמד גורמות לשחרור של הרומונים ומעבירים עצביים כמו דופמין, סרוטונין ("הורמון השמחה"), ואוקסיטוצין אשר משפיעים על מצב הרוח שלנו, מרגיעים אותנו, משמחים אותנו, עוזרים להתמודד ואף למנוע דיכאון סטרס וחרדות.

3. מפתחים תכונות של אחריות, איכפתיות וכישורים חברתיים – החלטה להביא כלב היא החלטה הורית בעלת משמעות ואחריות אשר משפיעה על כל בני הבית. כלב בבית מייצר מטלות - אך בקלות ניתן למנף זאת למשהו חיובי. אותן מטלות כמו האכלה, הוצאה לטיול, לקחת אותו לוטרינר ולדאוג לבריאותו עוזרות לילדים להבין שהכלב תלוי בהם, ולמעשה מוטלת עליהם האחריות לטפל בו. דרך הטיפול בכלב, הילדים לומדים להיות איכפתיים, להזדהות ולחוש אמפתיה כלפי האחר. כך למעשה, הם הופכים רגישים יותר לסביבה ומשפרים את הכישורים החברתיים.


4. פחות זמן מסך, יותר פעילות – אחד האתגרים הגדולים שלנו כהורים הוא להגביל את הזמן שילדינו מבלים/מהופנטים מול המסכים. במיוחד בזמנים של סגר, למידה מרחוק והיעדר מסגרות, נוכחות של כלב עוזרת להפחית את זמן השימוש בפלאפון, מחשב או צפייה בטלויזיה. האכלה, ליטופים, משחקים וטיולים שומרים על ילדינו יותר פעילים. רוצים לייצר עוד פעילות? הביאו מאלף שיסביר וילמד איך לגדל נכון את הכלב וגם איך ללמד ולתרגל איתו פקודות כמו "שב", "ארצה", "תן יד" וכו'.


אתם עדיין מתלבטים?


3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול