חיפוש
  • PriVET

מצאתי גור חתולים נטוש - מה עושים?

פעמים רבות גורי חתולים ברחוב שננטשו ע"י אמם ניצלים ומגיעים לבתים חמים בזכות מזל רב וטוב לבם של המוצאים. חשוב לזכור כי לא כל גור חתולים שמיילל הוא גור שננטש, יכול מאוד להיות שאמו רק הלכה לחפש להם מזון והיא בקרוב תחזור. יש לעקוב כמספר שעות אחרי החתול ולא להתקרב אליו, על מנת לראות האם אמו חוזרת אליו. במידה ולא, ניתן לגשת אל החתול.

לקחתם את החתול אליכם. מה עכשיו? בתור התחלה נסו לזהות את גילו של החתול בעזרת כמה סימנים: - חבל הטבור של החתול נושר 2-3 ימים מיום היוולדו.

- גורי חתולים נולדים עם עיניים סגורות, הן מתחילות להיפתח רק לאחר 10-14 ימים. - גורי חתולים נולדים ללא שיניים. שיני החלב שלהם מתחילות לבקוע רק לאחר 2-4 שבועות מההמלטה. בגיל חודשיים בערך כל שיני החלב אמורות לבקוע. - בגיל חודש גורי חתולים אמורים כבר ללכת לבדם. לאחר שזיהתם את גילו של החתלתול, חשוב לדעת איך לטפל בו.

זיכרו, גור יונק עדיין לא יכול לעשות שום דבר בעצמו. הוא צריך את עזרתכם בהאכלות, חימום, עידוד לצרכים וניקיון.


הזנת הגור – עד גיל חודש, גורי חתולים ניזונים מחלב אימם אשר מספק את כל הצרכים התזונתיים שלו. מהבחינה הזו, האלטרנטיבה האידיאלית היא מציאת "אם מאמצת מניקה", כלומר, חתולה אחרת שהמליטה לאחרונה ומניקה את גוריה. עמותות בע"ח יכולות לעזור במציאת תחליף שכזה. במידה ולא נמצאה חתולה מתאימה, עליכם לדאוג להאכיל את הגור עם תחליף חלב המיועד לגורי חתולים וזמין בחנויות חיות או מרפאות וטרינריות.

רצוי להימנע מלתת לגור חלב פרה מחשש שיגרום לשלשולים בשל רמות הלקטוז הגבוהות. עד גיל חודש לערך יש לבצע את ההאכלות באמצעות בקבוק עם פיטמה או מזרק כל שעתיים, גם בשעות הלילה. עם בקיעת השיניים, בשלב המעבר למזון יבש רוב גורי החתולים כבר מוכנים לכך ויצליחו לאכול באופן עצמאי, כדי לעודד אותם להתחיל לאכול לבד ניתן למרוח כל פעם כמות קטנה מהמזון על החניכיים או הלשון.


תנאי סביבה - גורי חתולים אינם יכולים לווסת את חום גופם בצורה מספיק טובה כדי להסתדר לבד. חשוב לדאוג לחימום שלהם כל הזמן. את הגורים יש להחזיק בארגז מרווח ויבש, עם שמיכה ומתחתיה כרית חימום. רצוי לשים חוצץ בין כרית החימום לגור, להרגיש עם היד את חום הבקבוק ולוודא שאינו חם מדי על מנת שלא ייגרמו לגורים כוויות. אם יש מספר גורים, מומלץ להשאיר אותם ביחד, כך שיחממו האחד את השני..

צרכים וניקיון - גורי חתולים עד גיל 4 שבועות מתקשים לעשות צרכים בעצמם. באמצעות עיסוי עדין עם צמר גפן רטוב במים חמימים, אפשר לגרות להם את פי הטבעת ואיזור הבטן התחתונה עד שהגור מצליח לעשות צרכים. שימו לב! במידה והגור התלכלך מאוכל, צואה או שתן, לא מומלץ לרחוץ אותו במים מאחר והדבר עלול להביא לירידה מסכנת חיים בחום הגוף. ניתן לנקות אותו בעדינות באמצעות מטלית לחה או צמר גפן לח. זיכרו שברגע שהחלטתם לקחת אליכם את גור החתולים, אתם מחליפים את מקומה של אמו לכן מעבר מעבר לצרכים הבסיסיים, יש להעניק לו זמן, תשומת לב, חום ואהבה. החל מגיל 3 שבועות ניתן לקחת את גור החתולים לוטרינר לבדיקה כללית, ובהמשך גם לחיסונים וטיפולים מונעים כמו אמפולות נגד קרציות ופרעושים וטיפול בטפילים פנימיים וחיצוניים.

9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול