חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - בורמזי

הוא אלגנטי וחברותי, נזירים בודהיסטים האמינו שגלגול הנשמות עובר דרכו והוא בעל אופי שדומה קצת לכלב - הכירו את החתול הבורמזי.


לבורמזי סיפור רקע מעניין במיוחד. כפי ששמו מרמז, הוא מגיע מבורמה העתיקה (כיום מיאנמר) אבל אם יש לכם חתול בורמזי, סבירות גבוהה שהוא לא אותו גזע טהור שמגיע מאסיה. הבורמזי התפתח לגזע שאנו מכירים כיום בארה״ב ובריטניה. ב-1930, מלח אמריקאי הביא איתו מבורמה הביתה חתולה בורמזית בשם וונג-מיי כמזכרת. שם, הרביעו את החתולה עם חתול סיאמי. כיום, כמעט כל חתול בורמזי (לפחות במערב) בעל קו דם שמשוייך לאותה וונג-מיי. למרות ההרבעה עם סיאמי, ב1970 הכירה התאחדות החתולים הבינלאומית בגזע.הבורמזי חתול בית אקזוטי מהפנט. הוא בעל מראה אצילי ופרווה קצרה בגווני חום כהה-זהוב (הגוון המקורי), אך כיום קיים גם בגוונים של אפור-כחול, אפור בהיר ובז׳. במקור, העיניים של הבורמזי הן צהובות, אך עקב ההכלאה עם הסיאמי בעל העיניים הכחולות, הרבה מהבורמזים קיבלו עיניים ירוקות. הם יחסית קטנים ובעלי מראה קליל, אך אל תתבלבלו. הבורמזי חתול שרירי במיוחד, מה שהופך אותו ליותר כבד ממה שהוא נראה. הם חיים בממוצע 18-20 שנים, ונמצאים ברמת סיכון גבוהה ללקות בסכרת ובהיפוקלמיה.


אם אתם מחפשים חתול בית להתרכבל איתו כל היום, הבורמזי הוא בדיוק בשבילכם. מדובר בגזע מאד מוחצן, ווקלי שמאד מחובר לבעליו ודורש הרבה תשומת לב. הוא מלא חיים, אוהב לשחק ואף מזכיר קצת אופי של כלב, במיוחד בשל העובדה שהוא אוהב להחזיר חפצים שזורקים לו. הבורמזי מסתדר נהדר עם כלבים, ילדים ואנשים. האהבה והצורך שלו באינטראקציה עם אנשים הופכת אותו לתמים במיוחד עד כדי כך שבעלים רבים ממליצים לא לתת לו להסתובב בחוץ בגלל שהוא נותן אמון בזרים ולא יודע לזהות סכנה.10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול