חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - בסנג׳י

שמעתם פעם על כלב שלא נובח, מנקה את עצמו כמו חתול וללא ריח של כלב? הוא מהגזעים העתיקים ביותר עם ממצאים מתקופת הפרעונים המתעדים אותו, הוא צייד מדופלםוניתן לאמן אותו למגוון תפקידים. אבל מעל הכול, הוא הכלב היחידי שלא יודע לנבוח - הכירו את הבסנג׳י.


הבסנג׳י מגיע מקונגו במרכז אפריקה. בדומה לסלוקי, זהו אחד מהגזעים העתיקים ביותר עם ממצאים אריכאולוגיים שמתעדים ציורים של הבסנג׳י על קברים של הפרעונים במצרים העתיקה. פירוש שמו באחת משפות השבטים המקומיים בקונגו הוא ״כלב הכפר״, והוא ניחן בכישורי צייד יוצאים מן הכלל של מכרסמים. לאחר כמה נסיונות לא מוצלחים ״לייצא״ את הגזע מאפריקה לאירופה וארה״ב, הצליחו להרביע את הבסנג׳י בארה״ב בתחילת המאה ה-20. הגזע זכה לאהדה רבה אך עם חלוף הזמן, הפופלריות שלו ירדה.הבסנג׳י הוא גזע בגודל בינוני, שוקל בממוצע 11 ק״ג ועם תוחלת חיים של 12-14 שנים בממוצע. הוא בעל אוזניים זקופות בדומה לדינגו, זנב מקורזל וקמטים במצח המקנים לו מבט מודאג. בהתאם לאקלים באזור ממנו הוא מגיע, הוא בעל פרווה קצרה שלא דורשת הרבה טיפוח, במגוון צבעים כמו חום, לבן, שחור ועוד. זהו גזע מאד אינטילגנט, אוהב ואף דורש חום ותשומת לב מבעליו ומסתדר עם ילדים. בנוסף, לבנסג׳י אין ריח כמו לשאר הכלבים, והוא מנקה את עצמו לעיתים קרובות ממש כמו חתול.


לא נובח, מנקה את עצמו, בלי הרבה שיער ובלי ריח...נשמע כמו כלב הבית האידיאלי, לא?

אז כן, לבסנג׳י פוטמציאל להיות כלב בית מדהים. אך יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון. הוא אמנם לא נובח, אבל הוא כן מילל, בפרט כשהוא שמח או שהוא מנסה לבקש משהו מבעליו. זהו גזע חכם מאד והוא מבין די בקלות את הפקודות, רק שלא תמיד מתחשק לו לבצע אותן. בגלל שהבסנג׳י עצמאי מאד, אילוף יכול להיות מאתגר. אך גם אם אילפתם אותו, בניגוד לכלבים אחרים, אין לו צורך לספק את בעליו. למעשה, אחד הסיבות שהוא נחשב לכלב חכם במיוחד, היא שהוא יודע להבחין מתי פעולה שדורשים ממנו לעשות מועילה לו ומתי לא. לכן לא תמיד הוא שש לבצע פקודה שניתנה לו. בנוסף, זהו כלב מאד אנרגטי שדורש הרבה פריקה של אנרגיה. הבסנג׳י לא מסתדר טוב עם כלבים אחרים ואף חשדן כלפי זרים - מה שעלול להפוך לתוקפנות.

אך אם אתם פעילים אסרטיביים ובעלי משמעת גבוהה, הוא לגמרי אידאלי ככלב משפחה.


אם יש לכם עובדות נוספות על הבסנג׳י שלא ציינו נשמח אם תשתפו איתנו בתגובות.

686 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול