חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - דני ענק


הוא נמנה בין חמשת הגזעים הגדולים בעולם, הוא מחזיק בשיא גינס לכלב הכי גבוה, ונחשו מה... הוא לא באמת דני. הכירו את – הדני הענק!


דני ענק הוא גזע נוסף מתוך מיני גזעים של כלב הבית, והוא בין הגזעים הכי גדולים בעולם. הדני הענק, לא "כשמו כן הוא” הפעם, במקור בכלל לא דני, אלא מגרמניה. בימי הביניים הדני הענק כיכב בבתי המלוכה ברחבי אירופה, ועם השנים גם שימש כעזר לציידי חזירי בר.

אחד הכלבים מגזע הדני הענק, זאוס שמו, אפילו שבר שיא גינס בכך שהגיע למימד הכלב הכי גבוה בעולם – גובהו מכפות הרגליים ועד למפרקת הגיע ל1.12 מטר ומשקלו כ70 ק"ג.

זאוס, ממישיגן, שהיה רק בן 3 כשנרשם שיאו, אוכל כ-14 ק"ג מזון לכלבים מדי יום (זה המון!!!)

בקיצור, הישג מרשים מאוד!


כיום, הדני הענק הוא לגמרי כלב בית. הגובה הממוצע של הדני הענק נע בין 70-90 ס"מ , תלוי אם מדובר בזכר או בנקבה, ומשקלו הממוצע נע בין 45-80 ק"ג. תוחלת החיים הממוצעת של הדני הענק היא 6-8 שנים. מבנה גופו גדול וגבוה, רגליו ארוכות ויחסית דקות, כתפיו שריריות וראשו רחב. לדני הענק פרווה קצרה, מה שהופך אותו, עם כל גודלו ה"גברי", לרגיש לקור, ויש לחממו בחורף. פרוותו לא דורשת שגרת טיפוח קבועה, ניתן להבריש אותו ולרחוץ במידת הצורך בלבד.


לדני הענק 5 תתי גזע -

  • דני ענק חום

  • דני ענק חום מנומר

  • דני ענק שחור

  • דני ענק כחול

  • דני ענק ארלקינו

ישנן המלצות גורפות מבתי גידול של הגזע לא לערבב ולזווג בין התתי גזע השונים.


אמנם הדני הענק גדול ומראהו עלול אף לאיים, אך מאחורי החזות הזאת תגלו כלב עדין ואוהב.

הדני הענק ידוע ככלב משפחתי שיש לגדלו בבית בלבד! הדני הענק לא בנוי ולא מיועד לגדול בחצר.

כמובן שהוא ישמח להשתולל בחצר, אך מקומו בתוך הבית. מדובר בכלב נאמן מאוד לבעליו, טוב ועדין עם ילדים ואם עובדים איתו מגיל גורות על משמעת ופקודות זוכים בכלב ממושמע וצייתן.

בנוגע לזרים, מומלץ לחשוף אותו מגיל צעיר לעוברים ושבים ולאנשים שונים שמגיעים הביתה, למרות שחוץ מגודלו ונביחותיו שעלולות להבהיל, הסיכוי שהוא יתקוף אדם זר סתם ככה הוא נמוך.

מה שכן, הדני הענק הוא כלב עירני וחכם, ובמידה והוא ירגיש מאויים בעצמו או יחוש באיום על בעליו, יצר הצייד ייכנס לפעולה והוא יגן וישמור.כפי שכתבנו מעלה, תוחלת החיים של הדני הענק יחסית נמוכה. לצערנו, מדובר בגזע עם רגישויות שונות וסיכון לגידולים. בין המחלות השונות שעלולות להתפתח – בעיות במערכת העיכול, בעיות לב, בעיות מפרקים ואגן. בגלל חזהו העמוק של הדני הענק, הוא נמצא בסיכון גבוה מאוד לפתח בכל שלב בחייו, היפוך קיבה. היפוך קיבה כזכור, זהו מצב חירום מסכן חיים המצריך התערבות כירורגית באופן מיידי.

עוד בעיה נפוצה בגזע היא היפדיספלזיה, מחלה במפרקים שעלולה להתפתח עקב שחיקה של המפרקים (רגליים, אגן). בגלל רגישויותיו השונות של הגזע, מומלץ ליצור שגרת ביקורים קבועה אצל הוטרינר ומעקב קבוע אחר מצבו הרפואי.

בנוסף, חשוב לאזן את מצב הפעילות הגופנית של הכלב. מצד אחד, הוא צריך לפרוק הרבה אנרגיה כיוון שהוא כלב גדול וחזק (ודי שובב), מצד שני, אנו לא רוצים להוסיף לשחיקת המפרקים ולהעמיד אותו בפני סיכונים שונים. לכן- אנו צריכים להיות קשובים לכלב עוד מגורות.


הדני הענק הוא כלב -ענק- והוא צורך הרבה יותר מזון מאשר כל כלב רגיל.

יש לספק לו מזון שתואם למשקלו ולמערכת העיכול שלו.

אז כן כן, הדני נשמע קצת מפונק ומגיע עם הרבה דרישות, מזון כזה, בית כזה... מגיע רק מבתי גידול מוכרים ומאושרים... עם כל ה״כאב ראש״ הזה, מי שכן יזכה לחטוף את ההזדמנות ולגדל את הכלב הזה, יזכה בחבר לחיים (גם בגודל), ובעיקר בכלב עם נשמה טובה.


46 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול