חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - מיין קון

כשסטפי הירסט האוסטרלית אימצה את עומאר החתול, הוא היה נראה כמו עוד חתול רגיל. אך כעבור זמן מה, כבש את שיא גינס כחתול הגדול בעולם כאשר צמח לאורך של 1.20 מטר ומשקל של 14 ק״ג. הכירו את המיין קון!


המיין קון מגיע, איך לא, ממדינת מיין בארה״ב. לגבי מקורותיו ואיך הוא הגיע לשם, ישנן כמה תאוריות. בין הסברות ניתן למצוא סיפורים על כך שנוצר מהכלאה של חתול בית ודביבון וזה גם מסביר את שמו (Maine Coon ו-Raccoon), על כך שהגיע לארה״ב ע״י מלח בשם טום קון, שהוא הכלאה של הבוב-קאט וחתול בית אחר. סברות אחרות מצביעות על כך שהמיין קון הוא תוצר של חתול היערות הנורבגי או הסיבירי עם האמריקאי קצר-שיער, מה שנשמע יותר הגיוני בשל הדימיון.

תהא הסיבה אשר תהיה, הגזע בעל הסטוריה מספיק ארוכה (מהתקופה הקולוניאלית) כדי להיחשב כחתול אמריקני. כיאה לשמו, הוא מהחתולים הבודדים שמסוגלים לשרוד את המזג האוויר הקר של מיין.

הגודל, הפרווה, והאוזניים הגדולות מקנות לו מראה פראי

המיין קונים נחשבים כחתולים מגזע בינוני-גדול, אך יחד עם זאת הם מגזעי החתולים הגדולים ביותר, אם לא הגדול ביותר. ואם לא די במבנה גוף הגדול שלהם, הפרווה הארוכה מוסיפה להם נפח וגורמת להם להיראות גדולים עוד יותר. המיין קון הוא בעל פרווה כפולה, ארוכה בבטן וקצרה יותר בכתפיים, ומגיעה בשלל צבעים וגוונים. בנוסף, הם בעלי זנב פרוותי במיוחד באורך של כמעט כל גופם. האוזניים האורכות בעלות הבסיס הרחב ושכבת השיער, מעניקות להם מראה אקזוטי פראי. הם שריריים וחזקים במיוחד אך מתפתחים די לאט ומגיעים לשיא גודלם רק בגיל 3.


הפרווה הכפולה דורשת הברשה אחת לכמה ימים כדי להסיר שיער מת מהשכבה התחתונה, וגם מקלחת אחת לכמה חודשים תעזור לשמור על המיין קון נקי ואסתטי. מבחינה בריאותית, זהו גזע יחסית בריא עם תוחלת חיים יחסית נמוכה משל חתולים אחרת של 13 שנים בממוצע. הם לא סובלים מבעיות ביראותיות למעט דיספלזיה של האגן לכן חשוב לבחור במגדל מקצועי ואמין ולשלול דיספלזית אגן אצל ההורים. למרבה המזל, זהו מום שהחתול מתמודד איתו הרבה יותר טוב מכלבים ועדיין יאפשר לו לרוץ ולקפוץ.

הזנב שלהם פרוותי ובאורך של כל גופם

אז איך הם בתור חתולי בית? הגודל והמראה הפראי עשוי לתעתע ולגרום לאנשים להירתע. אבל להפתעת רבים, המיין קון הוא עדין נפש, אוהב אנשים ומסתדר נהדר עם כלבים או חיות אחרות. לא סתם הוא זכה לכינוי ״הענק העדין״. אתם אולי לא מדמיינים חתול ששוקל 11 קילו מטפס בעידנות חתולית על הברכיים שלכם, אבל המיין קון מת על ליטופים וצמא לאהבה. הוא מאד ער לתנועה ולמצבי הרוח שלבעליו. נוטים לומר זאת על כל החתולים, אך המיין קון במיוחד ידוע כחתול שמזהה כאשר בעליו מדוכדכים או עצובים וידע לבוא ולתת אהבה כשצריך. הוא רגוע, נינוח ועדיין מלא חיים ותמיד ישמח לשחק איתכם. בגלל האהבה הלא רגילה שלהם להחזיר כדורים שתזרקו לו ולמים (כן, כן), הוא נחשב מהגזעים שהכי קרובים לכלב בהתנהגותם. הם לא טריטוריאליים או אגרסיביים כך שלא פלא שהם חתולי משפחה מושלמים.

14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול