חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - מילנואה

עודכן: 9 במאי 2021

הוא אחד הגזעים היוצאי דופן ביכולות האתלטיות שלו, הוירטואוזיות ומוסר העבודה. כיום הוא משמש בעיקר למשימות ביטחון בשירות היחידות המובחרות בעולם, ואפילו לקח חלק במבצע ״חזית נפטון״ של יחידת ״כלבי הים״ של צבא ארה״ב בו חוסל אוסמה בן לאדן. הכירו את המילנואה.המילנואה הוא אחד מארבעת זני כלב הרועים הבלגי והפופולרי ביותר. מקור השם הוא בעיר מאלין (או מכלן) שבבלגיה, שם הגזע הונדס ע״י וטרינר מקומי במאה ה-19. במקור, הגזע יועד לרעיית כבשים ושמירה על חיות המשק, אך עם הזמן, בגלל חוש הריח המפותח, האינטליגנציה ורמות האנרגיה הגבוהות, צבר פופולריות בקרב יחידות הבטחון השונות ברחבי העולם. כיום משמש ככלב גישוש ואיתור בשדות תעופה ומשמרי גבולות, כלב שמירה ותקיפה ביחידות המובחרות ביותר. בין היתר, המילנואה משמש למשימות שמירה ברחבי הבית הלבן ומופעל ע״ השירות החשאי, משימות איתור גישוש ותקיפה ביחידת עוקץ של צה״ל, ואף כלב התקיפה הבכיר בשירות ה״Navy Seals״ של ארה״ב.


המילנואה הוא בגודל בינוני-גדול עם משקל הנע בין 30-40 ק״ג, בעל פרווה בצבע חום-אדמדם, מסיכה שחורה ואוזניים מחודדות אשר גורמות להרבה להתבלבל בינו לבין הרועה הגרמני. יחד עם זאת, ניתן להבדיל בין השניים בעיקר בזכות הפרווה הקצרה של המילנואה, הראש המחודד, מבנה הגוף הרזה יותר והיכולות האתלטיות שמתעלות על זה של הרועה הגרמני. הוא ידוע ככלב עבודה מצטיין, בעל רמת אנרגיה מהגבוהות ביותר והאינסטינקט המגונן כלפי הבעלים שלו. הוא תמיד עירני לסביבה, נועז ויסתער ללא פחד על המטרה שלו.


הפרווה הקצרה של המילנואה אינה דורשת הרבה טיפוח. הוא כלב יחסית בריא בעל תוחלת חיים של 10-12 שנים, אך כן חשוב לוודא לפני שמרביעים שצילומי המפרקים תקינים, שכן הגזע נוטה לסבול מדיספלזיה (נקע מולד) האגן והמרפקים. אחת התכונות הבולטות שלו היא הקלות שבה ניתן לאלף אותו וללמד אותו פקודות, זאת בעיקר בגלל הדחף והאהבה שלו לתגמול חיובי. הם אינטיליגנטים, חברותיים ומסתדרים עם ילדים, אך יצר השמירה שלהם יכול לגרום להם להיות מגוננים מפני זרים. בנוסף, חוש הציד המפותח שלהם יכול לגרום להם לרדוף אחרי ילדים ומכונית, לכן חשוב להתחיל אילוף קפדני כמה שיותר מוקדם. שימו לב, זה לא גזע שמתאים לכל בית! זה לא כלב שמספיק להשאיר אותו בגינה. הם דורשים המון פעילות גופנית. אם יקבלו זאת, הם יכולים להתאים גם למגורים בדירה. אך בהעדר פעילות גופנית מספקת, הם יכולים להפוך להרסניים במיוחד.32 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול