חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - מלטז

ירושה של 12 מיליון דולר – זה מה שהכלב הזה קיבל מהבעלים המנוח שלו! הוא קטן, בעל פרווה לבנה וחלקה שמקנה לו מראה של ענן מרחף בזמן תנועה – הכירו את המלטז!


עם בעלים כמו המלכה אליזבת, מארי אנטואנט, אלוויס פרסלי, מרלין מונרו, פרנק סינטרה ועוד רבים – המלטז הוא אולי הגזע הפופולרי ביותר בקרב ידוענים ואף בכלל. המלטז מגיע במקור ממלטה, מתואר בספרות וציורים מתקופת יוון העתיקה ויש ראיות שאפילו המצרים הקדמונים אף סגדו לו מה שהופך אותו לאחד הגזעים העתיקים ביותר. למרות שבמקור הוא הגיע בצבעים שונים, חוקרים טוענים שבתקופת האימפריה הרומית דאגו להרבות בעיקר את הכלבים בעלי הצבע הלבן שנחשב בעיני הרומאים כקדוש, כך שהיום זה הצבע שמאפיין את הגזע ונותן לו את המראה היוקרתי ושובה הלב.


משקלו הנע בין 3-4 ק"ג מאפשר להעלותו אתנו למטוס בלי בעיה, כך שהמלטז הוא כלב לוויה מושלם לקחת איתנו לחופשות. בניגוד לכלבים אחרים, אין לו 2 שכבות של פרווה וכמעט ואינו משיר שיער, לכן נחשב לכלב היפואלרגני המהווה פתרון להרבה אנשים אלרגיים שאוהבים כלבים. המלטז הוא גזע פיקח, מלא אהבה בעל יכולות אתלטיות שמאפשרות לו להצטיין בתחרויות אג'יליטי וגם יכול לשמש ככלב טיפולי. יחד עם זאת, זהו גזע דעתן, אנרגטי ודורש לא מעט חיבה ותשומת לב מבעליו. אם מפנקים אותו יותר מדי, הוא יכול להפוך לתלותי, נבחן ופחות סבלני לכן פחות מומלץ למשפחחות עם ילדים קטנים. זו כנראה הסיבה מדוע הוא הגזע הננטש ביותר באוסטרליה ובדרום קוריאה.


המלטז יחסית גזע בריא ללא מחלות אופייניות החי בממוצע בין 12-15 שנים. מה שכן, מומלץ להבריש להם באופן די תדיר את השיניים כיוון שהם נוטים לפתח מחלות ודלקות בחלל הפה. מבחינת טיפוח, הם דורשים השקעה והברשה של השיער שלהם אחת לכמה ימים כדי להימנע מקשרים, במיוחד אם רוצים להאריך את שיערם על לרצפה כמו כלבי התערוכות. יש להקפיד לנקות את "כתמי הדמעות" מסביב לעיניהם שעלולים להכתים את פרוותם.


אז אם אתם מחפשים כלב לוויה שתוכלו לקחת איתכם לכל מקום, שלא משיר הרבה שיער ורק רוצה לשחק ולהתלטף – המלטז הוא הכלב בשבילכם.

15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול