חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - מסטיף טיבטי

הכלב היקר בעולם נמכר ב1.9 מיליון דולר!

זה הסכום ששילם יזם נדלן סיני עבור גור כלבים – תכירו את המסטיף הטיבטי.המסטיף הטיבטי, מהגזעים העתיקים ביותר, הוא כלב מאסיבי וחזק במיוחד אשר ידוע בשל גודלו העצום ונביחתו הקולנית והחזקה. משקלו מגיע ל75 ק"ג וגובהו ל70 סנטימטרים (המדידה היא של גובה הכתפיים).

הפרווה הכפולה הארוכה והצפופה, במיוחד באזור הצוואר והכתפיים, מקנה לו מראה שמזכיר אריה אצילי וגם מרתיע אך חשוב מכך, מהווה שכבת הגנה מפני נשיכות באזורים אלו שכן מקורו של הגזע בטיבט, ובעברו היו משתמשים בו ככלב שמירה והגנה מפני טורפים כמו נמרים זאבים וטורפים אחרים. הפרווה הייחודית מצריכה הברשה טובה מספר פעמים בשבוע כדי להסיר את השיער המת, כאשר בעונת ההנשרה שלהם נדרשת הברשה על בסיס יומי.המסטיף הטיבטי הוא כלב טריטוריאלי, עם אינטליגנציה ריגשית מפותחת, נאמן ועקשן. למרות המראה המרתיע, הם כלבים אוהבים ונאמנים לבעליהם וטובים עם ילדים. יחד עם זאת, לגזע יצר שמירה חזק במיוחד לכן חשוב להיזהר כאשר מתקרבים לזרים. בגלל יצר השמירה החזק, הגודל המאסיבי והדעתנות של המסטיף, יש להתחיל אילוף קפדני ומוקדם עוד מגיל גורות.

כמה אירוני זה שבסין שלפני 50 שנה- החזקת כלב כחיית מחמד היתה אסורה ואילו היום קניית כלב מאסטיף טיבטי בסין מראה על סמל סטטוס למעמד, עושר אדיר ופירסום.

אז מה דעתכם, שווה 2 מיליון דולר?


10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול