חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - קאנה קורסו

הוא מאסיבי, בעל מראה מרתיע, כלב שמירה מעולה ונצר לכלבי המלחמה שנלחמו בשירות הלגיונות הרומיים - הכירו את הקאנה קורסו!

מאיפה הגזע מגיע? לאיזה תפקידים הוא שימש? והאם הוא מתאים למשפחה למרות היצר הלוחמני והמראה המפחיד?הקאנה קורסו (באיטלקית, קאנה - כלב, קורסו - שומר ראש) מגיע מאיטליה, או ליתר דיוק, רומא העתיקה. חיילים בלגיונות הרומיים הרביעו את המולוסוס, כלבי העבודה שהביא איתם מיוון העתיקה, עם גזעי שמירה מקומיים מסוג מסטיף. כך למעשה הנדסו גזע גדול במיוחד, שרירי, עם יכולות שמירה, תקיפה ועבודה אשר שירת אותם במסעות הכיבוש של האימפריה. מאותו גזע הרביעו את הקאנה קורסו ובן דודו הגדול יותר, המסטינו דה נפוליטנו.

עם שקיעת האימפריה הרומית במאה ה-5, התאימו את הקאנה לצרכי צייד חזירי בר, עבודה ושמירה במשקים חקלאיים. אך לאחר פלישות חוזרות של שכנותיה, ומשברים פוליטיים וכלכליים רבים, אוכלוסיית הגזע הצטמצמה דרמטית עד כדי כמה עשרות פריטים בודדים. למרבה המזל, קבוצה של חובבי קאנה קורסו לקחו יוזמה והחלו להרבות ולשמר את הגזע בשנות ה-70׳ עד שהחל לצבור פופלריות מחדש בשנים האחרונות.


הקאנה קורסו מגיע למשקל של 70-90 ק״ג. הוא שרירי וחזק, דומיננטי, חסר פחד ומגונן. גם אם מתעלמים מהאיכויות שלו ככלב שמירה, הרי שהמבט האסרטיבי והמראה העוצמתי לבדם עושים את העבודה ויוצרים הרתעה. למרות היותו עקשן הוא סופר אינטליגנט וקל לאילוף. חשוב לזכור, שאילוף וחשיפה מוקדמת לאנשים וסביבות שונות היא חיונית כדי למנוע בעיות התנהגות, שבמקרה של הקאנה קורסו, יכולות להיות הרסניות.

אבל אל תתנו למראה האסרטיבי והקשוח להטעות, כל בעלים של קאנה קורסו יגיד לכם שמדובר בכלב רגיש ועדין. הוא טוב עם ילדים וכלבים אחרים, אין לו נטיה לתוקפנות ויודע להעסיק את עצמו. בשל מימדיו הגדולים, מומלץ לספק לו מרחב בו יוכל להוציא אנרגיה, שכן, מדובר בכלב עבודה למרות הכול.

תוחלת החיים של הגזע, היא יחסית נמוכה ונעה בין 9-12 שנים. הוא יחסית כלב בריא אך כמו גזעים גדולים אחרים, נוטה לסבול מבעיות אגן. הקאנה קורסו בעל פרווה קצרה וכפולה בצבעים של שחור, אפור/כחול, חום בהיר או מנומר, הנוטה להשיר שיער לאורך השנה.

26 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול