חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - שרפיי

ככל שמזדקנים כך יש פחות ופחות קמטים. נשמע כמו חלום, נכון? הכירו את השרפיי - עבור גזע זה, זו המציאות! מראה יוצא דופן ובניגוד למה שהתרגלנו אליו, אצלם - כמה שיותר קמטים נחשב יותר יפה ויותר חמוד!
לפני כ-2000 שנה שימש כלב השארפיי ככלב שמירה והגנה על הממלכה ומשפחת הקיסר הסיני. מטרת הקפלים היתה הגנה בעת קרב עם בעל חיים אחר מפני פגיעה באיברים פנימיים חשובים יותר מהעור.

מאז המהפכה הקומיניסטית בסין הכל השתנה - הממשלה הסינית פיתחה תוכנית להשמדת חיות בית למטרת חיסכון, והשמידה כל כלב סיני שמצאה. בעקבות כך גזע השרפיי הלך וכמעט נכחד לחלוטין כאשר נותרו כלבים בודדים בלבד. למרבה המזל, הכל השתנה כשבסוף שנות ה70 מגזין אמרקיאי פופולארי פירסם תמונת שער של שארפיי ובין לילה הגזע ניהיה פופולארי במיוחד והביקוש אליו גדל עד לכדי מחיר של 3000 דולר לגור.פירוש השם שרפיי בסינית הוא שילוב של המילים "עור" ו"חול" הודות לפרווה הקצרה והקשיחה המזכירה תחושה של נייר חול/זכוכית. ראש גדול, אוזניים קטנות, לשון כהה בצבעים כחול-שחור, קפלים מתוקים וזנב מסולסל - זהו הגזע המקומט שפשוט שבה את ליבם של האמריקאים. עם השנים, בעקבות הרבעות יתר, נוצרו בעיות בריאותיות נפוצות בגזע כמו מחלות עיניים, אלרגיות, זיהומים באוזניים ובכפלים הרבים ועוד.


השרפיי הוא גזע בינוני המגיע למשקל של עד 20 ק"ג. הוא רגוע ושקט, עצמאי ונאמן מאד. יחד עם זאת, הוא עקשן, והיות ובמקור שימש לקרבות והגנה, הוא נוטה להיות טריטוריאלי ולכן דורש אילוף נכון מגיל צעיר.


אז זיכרו - כמה שיותר קמטים, כמה שיותר עמוקים - ויש לנו שארפיי מושלם!

49 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול