חיפוש
  • PriVET

10 מאכלים שיכולים להרוג את הכלב שלך

לגזור ולשמור – דברים שבעלי כלבים חייבים לדעת!

כלבים הם חלק מהמשפחה שלנו. כבני משפחה ושותפים לחיינו, הם בהרבה מקרים הופכים להיות שותפים לצלחת שלנו. הצורך שלנו להתייחס אליהם כשווים יחד עם המבט המסכן בכל פעם שאנחנו מכניסים משהו לפה, גורם לנו לחלוק עם חברינו על 4 את הארוחה ולכן, אם כבר חולקים, חשוב שנדע מה עדיף שלא לתת ועלול לסכן אותם. ריכזנו את המאכלים שיכולים להיות קטלניים לכלבים שלנו:


בצל ושום: עשויים לגרום למעי רגיז ונזק לכדוריות הדם האדומות. אמנם חתולים יותר רגישים לירקות אלה, אך גם כלבים, כאשר צורכים כמות גדולה, נמצאים בסיכון. סימנים קליניים שמראים על הרעלה שכזו בדרך כלל יכללו חולשה, חוסר תאבון, הקאות, אנמיה ואף קוצר נשימה.


שוקולד וקפאין: אולי מהמסוכנים ביותר שיש לכלבים. פולי הקקאו מכילים חומר הנקרא מתיל-קסנטינים שכולל תאוברומין וקפאין אשר לא מזיקים לבני אדם אך רעילים לכלבים. במקרים הקלים יותר של צריכת שוקולד (בעיקר שוקולד מריר) יופיעו תסמינים כמו הקאות ושלשולים, וצמאון מוגבר. המקרים הקשים יותר יובילו לדופק לא סדיר, התקפי עווית, רעידות ואף מוות.


ענבים וצימוקים: אמנם עד היום לא נאסף מספיק מידע על הרעל הספציפי שבענבים וצימוקים, אך עדיין צריכה של ענבים יכולה להיות הרסנית. כלב שאכל ענבים או צימוקים יכול להגיע למצב של כשל כליות ואף מוות. חושדים שהכלב אכל ענבים? גשו לוטרינר שלכם בדחיפות!


בצק שמרים: בצק לכשעצמו אינו מסוכן. אך בצק עם שמרים, בדיוק כפי שהוא תופח על השיש שלנו, יכול לתפוח גם בבטן של הכלב ולהוביל לכאבי בטן קשים ולהיפוך קיבה – מצב מסכן חיים שמחייב הבהלה לוטרינר.


מסטיקים וממתקים: ברוב המסטיקים, ממתקים, סוכריות וגם משחות שיניים מצוי ממתיק שנקרא קסיליטול. אצל כלבים, הקסיליטול גורם לשחרור של אינסולין שמוריד את רמות הסוכר באופן דרסטי (היפוגליקמיה). תחילה יופיעו סימנים קלים יחסית כמו הקאות, תשישות, ואבדן קואורדינציה, אך תוך כמה ימים המצב הרפואי יכול להדרדר עד כדי התקפי עווית וכשל כבד.


אהבתם? שתפו עם בעלי כלבים אחרים רוצים שנכתוב על נושא מיוחד? כתבו לנו בתגובות


14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול