חיפוש
  • PriVET

פינת הגזע - בריטי קצר-שיער

מה משותף לחתול במגפיים, לחתול של אליסה בארץ הפלאות ולחתולה ארלנה מהקומיקס גארפילד?

בכולן כיכב הגזע הכי פופולארי (ובצדק). פנים גדולות, עגולות ושמנמנות עם לחיים נפוחות שבא למחוץ. אוהב להתכרבל, להתפנק ולהתלטף. הכירו את הבריטי קצר השיער!


למרות שמו, מקור הגזע מגיע מרומא העתיקה. הבריטי קצר השיער פלש לבריטניה יחד עם החיילים הרומאים. אך כאשר רומא נפלה והקשר עם בריטניה הופסק, החתולים שנשארו בבריטניה המשיכו להתרבות בקצב מסחרר עד שהפך, עד היום, לגזע הכי נפוץ בבריטניה.

הבריטי קצר השיער הוא חתול חזק מאוד. יש שיאמרו שהוא הבולדוג של החתולים. מאופיין על ידי הפרווה הצפופה והעבה שלו. הגזע קיים בשלל צבעים אך הצבע הנפוץ ביותר הוא אפור כחול ולכן בעבר קראו לו גם הבריטי הכחול. למרות היותו חזק, הבריטי הוא גזע רגוע, שקט ויש שיגידו מנומס, כיאה לבריטי אמיתי.


חתולי משפחה מעולים, מסתדרים מצוין עם ילדים ואפילו עם כלבים. חתולים שקטים ונוחים שלא דורשים הרבה. קל לטפח את הפרווה בקצרה על ידי סירוק והברשה קלה. גזע בריא עם תוחלת חיים בין 14-20 שנים.

הגזע נחשב כל-כך מוצלח עד שפיתחו ממנו את הבריטי ארוך השיער. תחילה המטרה של בתי הגידול בבריטניה היתה להרבות בריטים קצרי שיער על מנת לפתח פנים יותר ויותר עגולות. בחלק מההרבעות ערבבו את החתולים הפרסים עם הבריטי קצר השיער ובטעות קיבלו בריטי ארוך שיער- גזע שבשנים יותר מאוחרות הפך לפופולארי מאוד בזכות עצמו.


אז אם אתם מחפשים חתול נוח, רגוע, שליו ואוהב שאינו דורש תשומת לב מתמדת, הבריטי הוא בשבילכם.

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול